Motto

Pomoz kamarádovi v neštěstí.

Nechtěj být lepší na úkor druhého.

Nekecej a makej.

Na dobrého člověka vzpomínej v dobrém.

Není to moc.

Ale tyhle zákony jsou neúprosné.

A určují charakter lidí.

A také vztahy mezi lidmi.

VASILIJ MARKOVIČ ŠUKŠIN

Foto z poslední akce

Poslední akce

Následný popis průběhu akce aneb "Jak to viděl Milanko?"

POVOLÁVACÍ ROZKAZ 003/2003

Antýgl 003 - 2003

Fotogalerie

Jak již všichni tušíte a jak doufám, na co se již delší dobu i těšíte, povoláváme Vás tímto na letní pěško-cyklosoustředění do překrásného prostředí jihozápadní Šumavy – Modravy a Povydří.

TERMÍN KONÁNÍ

příjezd účastníků - 29.6.2003 během dne

odjezd účastníků - nejpozději 6.6.2003 dle počasí a nálady

MÍSTO KONÁNÍ

autokemp Antýgl (mezi Srním a Modravou)

Bližší informace : Na internetu, či tel.: 376599331

HESLO

ZVOLÁNÍ : „Kdo je nejlepší přítel kozlíků a kozlenek?”

OHLAS :„Skippy, Skippy, to je náš kamarád!!!“

Základním zaměřením bude seznámení se s krásným prostředím Šumavy (všichni se již začněte modlit, aby vyšlo počasí, jinak je to v pr…., Šumava umí být pořádně krutá), a to jak ze sedla našich po technické stránce dobře vybavených bicyklů tak i dobře vyšlápnutých bot.

UBYTOVÁNÍ:

Po několika „přepychových“ akcích (spaní v teple a postelích, pravidelná strava, sucho a podobné výdobytky naší doby) se vracíme zpět k přírodě milánkové, takže si připravte plné polní a vše, co k tomu patří. Základnou jednotky se stane autokemp (bývalý královecký dvorec) Antýgl na břehu říčky Vydry, kde by nám měli dle počtu předem přihlášených stanů dopředu vymezit prostor, abychom byli všichni pohromadě.

Na základě osobní návštěvy jsem zjistil předběžné ceny (vše za 1 noc), jsou následující :

dítě do 6 let - zdarma

dítko do 15 let - 30,- Kč

dospělý - 40,- Kč

auto - 40,- Kč

stan (normální) - 45,- Kč

poplatek obci - 13,- Kč

Kola lze údajně zdarma uschovat v uzamykatelné stodole, v místě je i restaurace (či spíše hospoda s pivkem), případně nedaleko v prudkém, ale relativně krátkém kopci je hotel, jehož kvality však neznám. Kempem protéká říčka Vydra, my však budeme na druhé straně nad silnicí (nejsou zde el. přípojky). Existuje i teoretická možnost na ubytování v pokojích, vzhledem ke zkušenostem s předešlými závaznými přihláškami si to však musí případně zajistit každý sám „na vlastní triko“ na shora uvedeném tel. Čísle (co nejrychleji, protože pokojů v kempu moc není a jsou na ně již rezervace – nikoli naše).

STRAVOVÁNÍ:

K dispozici bude to, co si každý přiveze, vařiče určitě sebou. Dle neověřené informace lze objednat v kempu i polopenzi, a to za cenu do 100,- Kč (toto však není ověřeno praxí a na základě informace správce kempu je na to dost času až po našem příjezdu). U stanů bude společné ohniště, kdo máte funkční pilu a sekeru a umíte s nimi zacházet, nezapomeňte je vzít, dříví si sháníme sami.

Sečteno a podtrženo, ubytování a stravování bude po delší době opět něco jako přechod Nízkých Tater, tak se na to připravte.

ČASOVÝ ROZVRH:

Najíždět bychom měli již v sobotu 28.6.2003 během dne, ALE POZOR, nikoli do kempu Antýgl, nýbrž do Nových Hamrů, kde bychom chtěli a měli popřát našemu dobrému kamarádovi Vojtíškovi k jeho životnímu jubileu, tj. k padesátinám!!!

(VOJTO, TOHLE PŘESKOČ, PROTOŽE TI PO TOM NIC NENÍ)

U této příležitosti ještě pár poznámek pod čarou. Budeme jednak Vojtíškovi kupovat společný dárek (Mošňáci, díky předem) a budeme tedy dovybírat do fondu (Mílo i Tobě díky předem). Protože nás asi bude hodně a určitě nechceme, aby Vojta po našem odjezdu musel sám na sebe podat návrh na konkurz a prodat těžce opravenou chalupu, přivezeme si každý něco sebou, abychom ho úplně nevyžrali (už jako bych slyšel některé, že by si to zasloužil)!!!

No a až popaříme, až se pobavíme a následně i vyspíme z opičky, opice, klokana či King Konga (záleží na každém, co je mu bližší), vyrazíme v neděli po vzoru královských jízd všichni společně směrem na Šumavu. Neděle tedy bude věnována zejména spánku, přesunu a vybudování „spartakiádního“ plátěného Berlína a od pondělí už se budeme věnovat turistice.

Tras je zde nepřeberné množství, takže bude záležet na okamžitých dispozicích a zejména na počasí. Nejdelší celodenní cyklotrasa bude mít cca 60-80 km (chtěli bychom Vás vytáhnout na Poledník) a jelikož jedeme do hor, pokuste se trochu zatrénovat (já už se na to chystám přes 2 roky a stále nějak nestíhám) a hlavně dát do pořádku kola – brzdy!!!!!!!!!

PŘESUNOVÉ TRASY :

Jelikož tedy budeme začínat u Vojty, měli bychom se všichni dostat do Nových Hamrů (to je ta obec, co ji Pepa Mošna postupně nenápadně privatizuje a u Mošňáků jsme již byli skoro všichni). Takže do Karlových Varů a pak na Nejdek a Nové Hamry.

Pokud by někdo jel přímo do Antýglu, měl by jet na Strakonice – Horaďovice – Sušice – dále směrem na Kašperské hory, ale v Radešově neodbočit doleva na Kašperské hory, nýbrž jet rovně na Rejnštejn – Čeňkova Pila – Srní – odtud směrem na Modravu, nikoli na Prášily a po pár kilometrech po přejezdu mostu nad Vydrou jste v Antýglu.

OBECNÉ PROBLÉMY :

Dejte si do pořádku kola, dejte si do pořádku kola, dejte si do pořádku kola!!!!!

Do 15.6.2003 dejte vědět, kdo jedete a hlavně kolik budeme mít stanů!!!

Dejte vědět, zda jste povolávák obdrželi v pořádku a předejte ho těm, kteří nejsou na E-mailu (díky za ně).

S pozdravem PaFkA za štáb SSVJ 007

© 2010 Volfweb