Motto

Pomoz kamarádovi v neštěstí.

Nechtěj být lepší na úkor druhého.

Nekecej a makej.

Na dobrého člověka vzpomínej v dobrém.

Není to moc.

Ale tyhle zákony jsou neúprosné.

A určují charakter lidí.

A také vztahy mezi lidmi.

VASILIJ MARKOVIČ ŠUKŠIN

Foto z poslední akce

Poslední akce

POVOLÁVACÍ ROZKAZ 003/2008

Podivice 2008

Fotogalerie

A už je to tu zase. Abyste se nenudili, případně se nevymlouvali na krátký čas na rozmyšlenou, zda se zůčastníte či nezúčastníte, posílám Vám povolávák na podzimní sraz, a to opět na jižní Moravěnku - tentokrát kraj kolem Vyškova. Akce je pořádána (jak jinak a díky za to) osvědčenou cestovní kanceláří "Petr Čermák, a.s." (nebo snad "Zdenča Drábík, s.r.o."), takže se nemusíte bát, že nebude kde spát, nebo kam jet či jít (jestli bude co jíst a pít, záleží na Vás - jedeme na vlastní režii a na nějakou plnou penzi či dokonce All inclusive zapomeňte).

TERMÍN KONÁNÍ :

příjezd účastníků - 18.09.2008 odpoledne

odjezd účastníků - 21.09.2008 během dne

MÍSTO KONÁNÍ : armádní rekreační areál č.p. 100, Podivice, okr. Vyškov

HESLO :

ZVOLÁNÍ : "Hola, hola, vojenský prostor nás volá"

OHLAS : "Zahrajem si na vojáky, máme kola, nohy taky"

Jak uvádějí akcionáři či jednatelé uvedené cestovní kanceláře, celý areál (nikoli přilehlý vojenský prostor) by měl být k dispozici pouze nám, je zde ideální možnost pěšo i cyklotreku a pokud to vyjde, sušičky a zavařovací sklenice a ocet sebou - údajně se jedná o houbařský ráj (nepouštějte tam ale Komářici, nebo utřeme hubu, znáte ji). V areálu nám bude k dispozici pergola s "grilovacím a udícím zařízením", tak si koukejte přivézt "nejakú tu sviňu či inú havěť".

UBYTOVÁNÍ a STRAVOVÁNÍ :

Ubytování bude zajištěno ve zděné budově, udajně "všude jsou záchody a sprchy", snad tam teda budou i nějaké pokoje (spát na záchodě nic moc - ten pocit, kdy se člověk vzbudí a připadá si jako zazděný ve věži, není nic moc - někteří znají). Co jsem viděl na fotkách, je zde i funční kuchyň s vybavením, takže by neměl být problém.

Jak jsem již uvedl, stravování i pití bude z vlastních zdrojů, stejně jsou různé chutě. Jelikož máme s Juzkem důvodné podezření, že na poslední akci to pro organizátory z finančního hlediska nedopadlo úplně nejlépe (na dotaz, zda finančně všechno klaplo, dostal Juzek hodně vyhýbavou odpověď) nepředpokládáme, že by se organizoval společný sud či strava, např. guláš. Výsledek poslední akce s nimi ještě dořešíme.

ČASOVÝ ROZVRH :

Na rozdíl od Juzkova povoláváku se tentokrát oprostíme od detailního časového harmonogramu, vše bude záviset na počasí a dalších nyní blíže nespecifikovaných faktorech (např. stav podhoubí ve vyškovských lesích). Nudit se ale určitě nebudeme, zapřemýšlejte a můžeme to probrat v červnu na královském dvorci v Dymokurech (např. můj podnět je, jak daleko by to bylo k valašskému králi Bolku Polévkovi na farmu - aby taky viděl, že s námi není žádná nuda). A nebóóóóó …

Peťo, když už budeme v tom vojenským prostoru - nemáte někde v okolí nějakého podnikatele s painbolovou střelnicí, že bychom si od něho pronajali arzenál a trochu zaválčili (třeba chlapi proti babám, však si máme co vracet - já teda ale bojuju za baby, řekni Míšo).

PŘESUNOVÉ TRASY :

Areál se nachází v obci Podivice, cca 15 km severně od Vyškova. Pojedete většinou po D1 od Brna na Vyškov (Ostravaci samozřejmě opačně, ale můžou zajet až do Brna a pak se vrátit dle popisu, aby nezabloudili). Autorem popisu trasy je Peťa, tak až zabloudíte, volejte jemu! :

Podrobný popis trasy :

Přijedete na sjezd Vyškov - sever, zde sjedete na R46 (E461) směrem na Olomouc, po cca 1.5 km odbočíte doprava na Vyškov. Po dalších 400-500 m přijedete ke STOPce, odbočíte doleva a přes dálniční most vjedete do vyškova, budete pokračovat Kroměřížskou ulicí - na kruhovém objezdu rovně, pak po ulici Tržiště dále po ulici Žižkova, kde jsou semafory. Až naskočí zelená (pokud by blikala žlutá, můžete taky jet, ale dejte si bacha), odbočte doleva do Dukelské a po 751,489 m přijedete na dalšé semafory (to je velké město, co?). Zde odbočíte doprava do ulice Havlíčkova a po hlavní odbočíte doprava do ulice 9.května (že bude 18. září na to nemá vliv, nebojte) pod železniční most (zde lze v suchu přespat) a po ulici Dědická pokračovat cca 3.5 km na náměstí Svobody (jsme ještě pořád ve Vyškově? - takhle velké přece není ani Brno). Pokračujeme stále po hlavní doprava do ulice Morávkova (jsou tam rovněž směrovky ARMÁDA) a vyjíždíme z Vyškova směr Pustiměř (toto je asi nejdůležitější informace :). Asi po 4 km stále po hlavní před Pustiměří odbočíme prudce doleva (POZOR! výjezd z hlavní) směr Zelená Hora, projedeme krásné serpentýny (tak nečučte na panoramata abyste nejeli rovně), potom i obec Zelená Hora a na horizontu za ní pojedeme doprava na Podivice. Na kraji obce prudce odbočíme doleva o 180 stupňů a po cca 200 m jedeme do kpce a hle - silnička zde končí. Avšak nezoufejte, právě se dostáváme na parkoviště našeho místa srazu. Heuréka :

Poznámky :

na kritických místech budou "kozénky" - tak ať máte stejná kritická místa

silnice do místa srazu je krásná, protože se po ní jezdí rallye

Stručný popis trasy : 49°21'43.525"N 17°0'42.803"E

S pozdravem, štáb SSVJ

© 2010 Volfweb