Motto

Pomoz kamarádovi v neštěstí.

Nechtěj být lepší na úkor druhého.

Nekecej a makej.

Na dobrého člověka vzpomínej v dobrém.

Není to moc.

Ale tyhle zákony jsou neúprosné.

A určují charakter lidí.

A také vztahy mezi lidmi.

VASILIJ MARKOVIČ ŠUKŠIN

Foto z poslední akce

Poslední akce

POVOLÁVACÍ ROZKAZ 002/2009

Velká Šitboř 2009

Fotogalerie

Jo, jo, jóóóóó … a je to tady zase!!! Obdobně jako v loňském roce, i letos tu máme událost, která si zaslouží patřičnou pozornost. Ze zachovalého a občas i zcela nepochybně velmi čiperného kozla se stává … no hádejte, co? No jistěěěěěěěěě - ještě zachovalejší, čilejší, moudřejší a roztomilejší (pokud je to samozřejmě vůbec ještě možné) kozlík. To, že si dle svého vyjádření dává na noc zuby do sklenice, na tom nemůže nic změnit, protože pokud je v hubě nemá, musí být jeho úsměv ještě roztomilejší. A o koho se tu celou dobu vlastně jedná? No samozřejmě o našeho milého Boríska, Borka, Borise (nebo snad Borýse - nevím přesně, co je správně, zda s měkkým krátkým a nebo s dlouhým tvrdým?). Ano, ano, přátelé - jak jste měli tu čest se na zimním srazu dozvědět, tento statný chalan a dlouholetý přítel, který :

byl v Rusku a viděl Vladimíra Iljiče Lenina

postavil dům, zasadil strom a zplodil min. 2 ks synů

se dne 3. března.2009 v plné síle dožil neuvěřitelných 60 let.

Při této příležitosti jste tedy jak oslavencem, tak i jeho milou manželkou Janinkou, srdečně zváni na PRACOVNĚ - POVÍDAVÉ setkání do jejich malinké, ale vkusně zařízené pastoušky ve Velké Šitboři. A vězte, že práce i témat na probírání bude zcela nepochybně hojně. Pro nás sklerotiky s rukama dozadu, kteří už netuší, že nějakou pozvánku za prací obdrželi, připomínám, že toho k dodělání vlastně už ani moc nezbývá, kromě:

  • položení melioračních trub do vlastnoručně vykopaného 100m dlouhého výkopu 50x80 cm
  • vykopání jezírka kořenové čistírny 25m3
  • rozřezání, naštípání a uložení cca 25 plnometrů palivového dřeva
  • položení 50m2 dlažby ze žulových kamenů o váze do 200kg
  • revitalizace rybníčka - přesun vytěžených 100m3 zeminy do vzdálenosti cca 150 m
  • oplocení ploch v dálce cca 200 běžných metrů vč. 4 ks branek (vrat)
  • nová fasáda z dovezeného materiálu (cca 500m2)
  • výkop 6ks jam o objemu cca 1m, betonáž, usazení a ukotveni 6m traverz ve 2 metrech
  • položení kamenné podlahy - cca 55m2
  • nátěry, malby, prořezávky zeleně, "výroba" sena, vybírání žumpy atd., atd.

No a potom milánci, až budete mít všechno, ale vážně všechno hotové, můžete si s oslavencem sednou a vyprávět mu, co je nového, jak se Vám u něho líbí, co byste mu ještě pomohli dodělat …

TERMÍN KONÁNÍ :

příjezd účastníků - 21.05.2009 kdykoli

odjezd účastníků - 24.05.2009 kdykoli

MÍSTO KONÁNÍ : Velká Šitboř 12, obec Milíkov, okres Cheb

HESLO :

ZVOLÁNÍ : Čas se nikdy neztrácí - hup, k Čihákům za prací

OHLAS : Jak zní slova Proroka - my Ti na to zvysoka!!!

UBYTOVÁNÍ :

Ubytování bude zajištěno ve stanech na soukromém pozemku (každý si však musí pro svůj stan vykácet cca 5m2 pralesa, tak radši přijeďte za světla - v noci neuvidíte na všudepřítomnou havěť a bude hrozit, že Vámi kácené stromy budou padat na již zabydlené kamarády, kteří za světla přijeli)

V případě špatného, ale skutečně velmi špatného počasí (např. tsunami, uragán, 45 stupňů Celsia pod nulou apod. - spíše ale kumulace těchto povětrnostních hříček) lze mezi jednotlivými pracovními etapami přespat pod střechou ve vozovně na úchvatných postelích s nebesy ve složení beton - karimatka - spacák.

STRAVOVÁNÍ :

Každý pojede na samofinancování, takže kdo nesomruje - nejí a nepije!!!

U příležitosti příjezdu pracovních brigád bude zajištěna malá, ale opravdu malá porce guláše (cca 5dkg masa na hlavu). Tato nabídka je však časově omezená, protože platí max. pro první 3 příchozí (nejen hlavy, ale celá těla). Naproti tomu ostatní příchozí budou mít tu čest, že u vrat odevzdají všechny přinesené potraviny a pitivo (pozor, někdo celníkovi prokecl, že můžete mít i velbloudy, tak camelky nebrat). Z uvedeného vyplývá, že se každý stará sám o sebe, resp. všichni se postaráme o oslavence :::

Za odvedené pracovní výkony bude zvláštní bonus v podobě lahvového pivka, zvláštnost tohoto bonusu spočívá v tom, že "Co si vypiješ, to si i zaplatíš!!!" (pro případné zapomínače zapisování čárek o vypitých pivech se zvažují elektronické čipy pod kůži).

ČASOVÝ ROZVRH :

21.05.2009 - příjezd a činnosti směřující k ubytování (jinak se moc nedělat nebude)

seznamovací večírek, nočníček či raníček pro Ty, co mají dlouhodobé absence

22.a 23.05.2009 - 02.00 budíček a rychle do práce, ať stihneme v podvečer své koníčky

cyklovýlety, pěší tůry do blízkého i vzdáleného okolí a sportovní hry (je plánována opětovná porážka slovenských fotbalistů, aby nemachrovali, když jsme jim to na Apríla pustili)

další sportovní disciplíny : hod kladivem či sekerou na dálku (ale třeba i na cíl), lukostřelba, prakostřelba, střelba vzduchovkou, opičí dráha, bago, kuličky (pánové vlastní nechte doma, s nima nemůžete vyhrát), přehazovaná x ale údajně jsou možné i erotické disciplíny, jako např. "69,5 či postav si ho"

24.05.2009 - odjezd za odpočinkem a pohodou v teple domova

PŘESUNOVÉ TRASY : GPS souřadnice : 50°3'1.759"N, 12°31'14.109"E

Po dálnici D5 (Praha - Plzeň) minete Plzeň a u Plané, kde D5 končí, pokračujete směr na Mariánské Lázně a pak na Cheb. Minete odbočku na Dolní Žandov a na Manský Dvůr a asi po 3km je tříproudá silnice. Po skončení 3 pruhů je v polovině stoupání odbočka vpravo na Milíkov Po dalších cca 300 metrech jste na místě (vlevo u cedule s označením obce Velká Šitboŕ).

Trasu od Karlových Varů nepopisuji (Ti, kterých se týká, jsou na zámku stejně stále, takže určitě trefí :::

PŘECHODNÁ a ZÁVĚREČNÁ USTANOVENÍ :

Při příjezdu se u vrat, kromě vybírání poživatin, budou vybírat i kovové mince (nejlépe OJRA) za vstupné, vzdušné, pobytovné (nezkoušejte dávat knoflíky či podložky, to výběrčího rozzuří). Kdo by měl zájem pracovat déle, může klidně za mírný poplatek zůstat až do zimy.

Jak si mi oslavenec postěžoval, Janinka mu (když zlobí - takže skoro pořád) schovává na noc zuby. Když jde potom Borek v noci do ledničky, může se do ní jenom koukat jako do akvárka, protože nic neukousne. Pokud byste tedy měli z pozůstalosti po předcích nějaké volné zuby (celé protéty, můstky a nebo i jednotlivé implantáty - Borek je kutil, tak si poradí) v zásobě, a nebóóó, pokud byste byli přítomni tomu, jak někomu v hospodě vylítli zuby z huby do žlábku, rychle je sbalte a přivezte je, ať má nějaké i na pak :::. Pokud by byl někdo takový frajer, že by přivezl protézu zn. Aurum, zcela jistě obdrží od Borečka zvláštní děkovný dopis.

Dárek pro oslavence (např. Sebrané spisy Klementa Gottwalda, nebo Vybranné spisy V.I. Lenina, nééébo třeba Dopisy na Volze, vlastně Dopisy Olze, s našimi vlastnoručními podpisy) bude řešen hromadně.

Na základě úpěnlivého přání oslavence na Vás apeluji, potvrďte mi svou účast nejpozději do 10.5.2009.

Na setkání s Vámi všemi se těší :

Přípravný štáb rodiny Čiháků a štáb SSVJ

Sraz 02/2009 - doplnění povoláváku - tentokrát již bez mailové adresy Čihákovic

Co se týká dárku, tento bude opět společný - dle sdělení Janiny by si Borek přál přesnou digitální váhu (asi chce žít zdravě) a štípací sekeru Fiskars. To je splnitelné, takže do toho jdeme.

Zapátrejte doma a u svých známých, případně i v blízkých zahradách, mateřských školkách (že ano, Zdeni a Hanko Komárková) a přivezte si sebou :

1. montérky a podobné pracovní modely a hlavně nějaké dětské nářadíčko (lopatičky, kýblíčky, hrabičky, kladívka apod.). Když chce brigádníky, má je mít.

2. vzhledem k pálence k přípitku na jeho narozeniny, kterou nás Borek obdaroval v souvislosti s pozvánkou na Třech Studních, by bylo dobré, abyste si všichni přivezli tmavé brýle a bílé hole (po napití se mi rapidně zhoršil zrak).

Tak se zatím mějte a u Borka dovi ….

© 2010 Volfweb