Motto

Pomoz kamarádovi v neštěstí.

Nechtěj být lepší na úkor druhého.

Nekecej a makej.

Na dobrého člověka vzpomínej v dobrém.

Není to moc.

Ale tyhle zákony jsou neúprosné.

A určují charakter lidí.

A také vztahy mezi lidmi.

VASILIJ MARKOVIČ ŠUKŠIN

Foto z poslední akce

Poslední akce

Následný popis průběhu akce aneb "Jak to viděl Milanko?"

POVOLÁVACÍ ROZKAZ 003/2011

Tatry 2011

Fotogalerie

Kozlénky, kozlíci i konzlénčata - i když s mírnou prodlevou (skleróza zapracovala) je to tu zase. Tentokrát se již mílovými kroky blíží podzim (nebuďte napružení, kousek léta je ještě před Vámi) a tak je nejvyšší čas pozvat Vás na základě "vzornej iniciatívy našej milej kamošky Hel'ky do nádherného prostredia Západnych Tatier". Mám obavu, že mnoho terénů pro normální cyklisty tam nebude, takže oprašte pořádné pohorky a vysokohorskou výbavu : S ohledem na lokalitu bude sraz zaměřen zejména na vysokohorskou turistiku, takže šetřete plíce i nohy. Kulturně - společenské zaměření srazu samozřejmostí :

TERMÍN KONÁNÍ :

příjezd účastníků - 22.09.2011 odpoledne

odjezd účastníků - 25.09.2011 během dne

MÍSTO KONÁNÍ : chata Anna, rekreačné zariadenie Vavrišovo, Tatry (rozmezí mezi Západními a Vysokými Tatrami)

HESLO :

ZVOLÁNÍ : "Čehúni, Moravané aj Slovačiska hola, hola …"

OHLAS : "… He'la aj Kriváň Vás volá (jú)!!! "

Jak již bylo výše uvedeno, chata Anna se nachází v Liptovské kotlině pod Západními Tatrami, kde je údajně krásný výhled na Vysoké i Nízké Tatry. Cílem i bonusem srazu by měl být výstup na Kriváň. Kromě horské turistiky se lze věnovat i aktivnímu odpočinku v blízkých termálních lázních či v aquaparku TATRALANDIA (12 km), dále lze navštívit Demanovské jeskyně, Skanzen liptovském dediny Pribylina (2 km), Štrbské pleso (20 km) či jiné zajímavé lokality. To už však bude záležet na plánech Helči. Mimo jiné je uvedená lokalita houbařským rájem, takže pokud budou růst, budou díky Japoncům možná i svítit.

Další informace můžete získat na stránkách http://web.stonline.sk/chataanna/. S ohledem na přístup slovenských podnikatelů v gastronomii (pokud se to již změnilo, upřímně se omlouvám) asi na trasách nebude na naše poměry dostatečný počet občerstvovacích stanic, ale s tím si nějak poradíme :

UBYTOVÁNÍ a STRAVOVÁNÍ :

Chata nabízí ubytování v 10 dvoulůžkových pokojích s možností 2 přistýlek na každém pokoji - cena je 8,5 EUR na osobu a noc, u přistýlky je to 7 EUR na osobu a noc.

Co se stravování týče, každý opět zodpovídá sám za sebe - k dispozici budou 2 kuchyně. Větší kuchyně s vedlejší jídelnou je vybavená na přípravu jídla pro cca 40 osob (plynové sporáky, mikrovlnné trouby, chladničky, kompletní vybavení kuchyňským nádobím). Ve vzdálenosti cca 200 m od chaty by měla být možnost stravování v restauraci - bližší údaje však nemám (zda a v jakém sortimentu funguje i mimo sezónu).

V chatě je k dispozici velká společenská místnost s TV, HI-FI věží a videorekordérem, v případě naplánovaného krásného podzimního počasí lze využít i 2 terasy se slunečníky a s výhledem na Vysoké Tatry (budeme jak Anděl na horách) :-)

Chata má dále vlastní parkoviště, saunu s posilovnou a v areálu je k dispozici i dětské hřiště a zahradní krb s posezením.

ČASOVÝ ROZVRH :

Program pobytu se bude standardně odvíjet od povětrnostních podmínek a individuálního stavu jednotlivých účastníků - takže improvizaci se meze nekladou. :

PŘESUNOVÉ TRASY :

Trasa by pro nás neměl být zásadní problém - nejvhodnější je asi po dálnici D1 směrem Žilina - Liptovský Mikuláš, dále pokračovat na Poprad, ale odbočit doleva na Podbánské.

GPS pozice Vavrišova je : 49? 3´ 46.77" N 19? 45´ 4.35" E

Účast potvrzujte čím dříve, tím lépe, a to na mail : Helena.Simkova@dalkia.sk , v kopii pak i na můj mail 1.pafka@seznam.cz

S pozdravem, CK SSVJ 007

© 2010 Volfweb