Motto

Pomoz kamarádovi v neštěstí.

Nechtěj být lepší na úkor druhého.

Nekecej a makej.

Na dobrého člověka vzpomínej v dobrém.

Není to moc.

Ale tyhle zákony jsou neúprosné.

A určují charakter lidí.

A také vztahy mezi lidmi.

VASILIJ MARKOVIČ ŠUKŠIN

Foto z poslední akce

Poslední akce

POVOLÁVACÍ ROZKAZ 002/2008

Rybník Zásadník

Fotogalerie

Ach jo, tak je to tady!!! Z mladého a čiperného kozlíka se stává starý, moudrý, roztomilý a trochu i vypelichaný kozel. Ano, vážení přátelé, se sebekritikou sobě vlastní se k tomuto hlásí do této doby Juzeček, nyní Juzek. Nastala doba zralosti dosažením věku 50 let existence. Jak to chutná, o to rád se s Vámi podělím (případně budu konzultovat) na srazu v lokalitě předpokládaného trávení podzimu mého života, tj. Poděbradska. Je třeba obohatit dějiny tohoto regionu, vždyť i král Jiří (nikoli Jiří Jánošík z Budapešti) byl také světlou kapitolou českých dějin.

Poezie k padesátinám...

Fotogalerie

TERMÍN KONÁNÍ :

příjezd účastníků - 12.06.2008 odpoledne

odjezd účastníků - 15.06.2008 během dne

MÍSTO KONÁNÍ : rybník Zásadník, obec Činěves, okr. Nymburk (nikoli Norinberk)

HESLO :

ZVOLÁNÍ : "Kdo slaví padesátku?"

OHLAS : "JUZEK!!!"

Původní plán akce (pobyt v Juzkovně v Dymokurech), odsouhlasený nefungujícím štábem, jak bylo trefně zmíněno v minulém povoláváku (na druhou stranu je inspirující vytvářet štáby dle náhodného výskytu kozlíků a kozének), jsem musel po zralé úvaze změnit, a to protože :

1) jeden ze sousedů už je, na rozdíl ode mě, hašteřivý stařík - nebojte se, nejedná se o našeho pana prezidenta, jak ho nazval poslanec Ráth :

2) dalším sousedům se narodilo dítě :

3) můj úsudek ohledně kapacity naší chaloupky nebyl nejlepší 9

Z těchto důvodů jsem vyhodnotil, že čtyřdenní pobyt naší jednotky v tomto prostoru by byl likvidačním nejen pro moji skvělou pověst v dané lokalitě, ale také pro sousedské vztahy. A jelikož jsem, jak jste zajisté všichni zjistili, rozený velitel, dospěl jsem k werichovskému řešení : ani pěšky, ani na kole, ani oblečený, ani nahý, jak záhy poznáte.

UBYTOVÁNÍ a STRAVOVÁNÍ :

Ubytování na břehu rybníka Zásadník bude kombinované, a to jednak v chatkách (tři chatky o 4 lůžkách a jedna větší chata, ve které dosud nebyl stanoven přesný počet nocležníků, ale na karimatkách se tam údajně vyspí cca 15 osob), dále pak ve vlastních stanech, které lze bezplatně postavit vedle. V chatkách (cena je 50,- Kč za osobu a noc) je elektřina a užitková voda, pitná voda bude zajištěna, nicméně dle náročnosti spotřeby nebude od věci, pokud se částečně zabezpečíte.

Stravování bude z vlastních zdrojů, vyjma případů uvedených níže v denním rozpisu, pivo a něco málo dalšího hradím.

Pro předběžnou orientaci mi zašlete do konce dubna přihlášky na můj, již funkční (posílají mi na něj čuňačinky, tak ho už také používám), mail : vachalikladislav@seznam.cz

ČASOVÝ ROZVRH :

12.6.2008 - příjezd a ubytování

od cca 17.00 otevření občerstvovacího stánku

seznamovací večírek (zejména pro Ty, co mají dlouhodobé absence)

večerka (možná raněnka - týká se členů kultu "uctívačů vycházejícího slunce")

13.6.2008 - 09.00 budíček (opozdilci letí do rybníka)

je pátek, pověrčiví ať radši zůstanou v pelechu (letí do rybníka)

10.00 pěší trasa kolem soustavy rybníků Pustý, Jakub a čert ví, jak se jmenují ty další. Půjde se také přes Poušť (ťavy necháte na základně, je to vesnice). Návrat je plánován na cca 14.00, pokud se nezakotví v nějakém z kulturně-občerstvovacích zařízení Městce Králové.

10.00 cyklotrasa dle pánů Dvořáka a Němce (poznámka pana Němce: chtěl jsem jít pěšky s Juzečkem, ale ten zmetek mě nechce a direktivně mě šópnul mezi cyklisty) - doporučen je směr na Nymburk, odkud vede krásná trasa podél Labe do Poděbrad (perfektní na kolečkové brusle), lze navštívit ZOO v Chlebech. Další variantou je směr na Rožďálovice se zaměřením na, ne zrovna nejlevnější, restauraci v Dětenicích

16.00 opékání prasátka + otevřený stánek ve sponzorské režii oslavence

večerka, možná opět i raněnka individuální

14.6.2008 - 09.00 budíček (opozdilci letí do rybníka, pokud v něm nebudou již od pátku)

odjezd (zřejmě auty) do Prachovských skal (cca 30 km), prohlídka skalního města. Další varianty jsou možné.

16.00 pěší přesun do Dymokur č.p. 237 (letní hrádek Vachalíkovců) - mimo jiné i prohlídka místní provozovny na opravu kalových čerpadel se zasvěceným výkladem hlavního hrdiny a rekonstrukcí - viz. pantáta mlynář z filmu Na samotě u lesa - někteří budete mít zcela jistě zájem si to vyslechnout a zhlédnout ještě jednou (tampony sebou). Po expozici se podává gulášek kněžny Vachalíkovny (v její režii), pitivo podkoního Juzka (v jeho režii), údajně za doprovodu mandolín jednotkových hudců (předpokládám, že jim do té doby nerozšlapeme nářádíčko - poznámka pana Němce: doufám, že jsou myšleny hudební nástroje). Vrcholným číslem večera bude akordeonový koncert mistra Juzka (pokud bude mistr hrát ve volných trenýrkách, možná uvidíte i oči hodně chlupaté mouchy). Návrat na základnu bude individuální.

15.06.2008 - dle zájmu krátká procházka, balení úklid, pac a pusu

PŘESUNOVÉ TRASY : GPS souřadnice : 50°13'42.296"N, 15°13'26.338"E

Mapku neposílám, nikdo cestu neznáte, tak se starejte - máte huby i mapy či navigace. Jenom Maďarům napovím :

Po D11 (dálnice Hradec Králové - Praha) sjedete na exitu 42 (Poděbrady východ), na kruhovém objezdu (proti Vám vlevo autosalón Skouda und dalsi nemecka wagen) pojedete "kolo, hovno, rovno" na Jičín, přijedete do obce Okřínek, dále po hlavní směr Senice (nikoli pohlavní) a po cca 4 km přijedete ke sjezdu do Činěvse. V Činěvsi cca po 500 metrech odbočíte vpravo na Městec Králové, po mostě přejedete silnici na Jičín a po dalších cca 500 metrech je vlevo za zahrádkami rybník Zásadník. Auta, koně i případné volské povozy budou parkovat za závorou.

Maďare, popis trasy je doopravdy jenom mezi námi, ostatním neraď!!! :

S pozdravem, sice již dlouho nefunkční, ale stále ještě

Juzeček (po oslavě pak již Juzek): … vstávej semínko, hola - la, čeká Tě další padesátka …

A něco na závěr pro všechny, kromě Juzka (vím, že je zvědavý, tak mu to snad takto alespoň řádně ztížím) :

During this action we´re going to withdraw round about one hundred Czech crowns for a present for our honoured person (only all adult visitors)

© 2010 Volfweb